>>> הורידו את האפליקציה שלנו וקבלו 20% הנחה על הקניה הראשונה ומשלוח עד הבית בחינם!! <<<

יתרונות ההנבטה: ערך תזונתי גבוה לצד הפחתת בעיות עיכול

כל מי שמעוניין לעבור לתזונה בריאה יותר כבר בטוח שמע על נפלאות הקטניות, אבל בואו נגיד את האמת! לא תמיד יש לנו כוח להשרות, להחליף מים, שוב להשרות ואז לבשל… מהרגע שהחלטנו לאכול קטניות ועד הרגע שזה קרה, עברו בקלות 12-24 שעות ולא כולנו מתכננים את הארוחות שלנו כל כך הרבה זמן מראש. בעבר, קטניות נחשבו בעיקר למאכל של עניים. הן תמיד היו זולות וזמינות, אך זכו ליחסי ציבור לא טובים. כיום, כאשר המגמה העולמית היא לחזור למטבח המקומי, האורגני והפשוט, הקטניות זוכות לתהילה שתמיד הגיעה להן וכמעט כל המלצה היום לתפריט בריא ומאוזן כוללת קטניות.

אז אם זה כל כך בריא, מדוע קטניות עושות לנו כאבי בטן?

אסף בוך, תזונאי-דיאטן מוסמך ודוקטורנט בבית החולים איכילוב, מסביר כי התשובה פשוטה-סביר להניח כי תהליך השריית הקטניות אינו התבצע כראוי. השריית הקטניות דורשת סבלנות וכאשר יש עוד טיפה סבלנות, היא גם ממש משתלמת! בהשריה ארוכה) הן מתחילות להנביט ולמעשה כל הערכים התזונתיים שלהן עולים מדרגה בסולם הבריאות. כאשר הן מונבטות, האינדקס הגליקמי שלהן נמוך יותר ( אינדקס גליקימי הוא מדד המציין את השפעת המזון על עליית הסוכר בדם) ולכן הן משביעות יותר. כמו כן, בתהליך ההנבטה חומרים כמו עמילן וחומצה פיטית מתמוססים והתוצרת קלה יותר לעיכול.

איך ליהנות מיתרונות ההנבטה ללא מאמץ?

בזמן הכנת הכתבה, ניסינו למצוא דרך בה אפשר לקבל את כל היתרונות שציינו אך בלי לפתוח חוות הנבטה בבית והגענו אל בעז אוליברו, בעלים-מנכ"ל של מונבטים- לחמים ללא גלוטן, ללא שמרים וללא חומרים משמרים, שכבר מהשם אפשר להבין שהם מכילים קטניות מונבטות.

לחם קטניות מונבטות

אז לחם מקטניות מונבטות? איך זה מסתדר? בעז מסביר כי בהליך ההכנה הקטניות (יש לציין אורגניות) מונבטות ואז נטחנות בצורה עדינה ששומרת על הערכים התזונתיים שלהן. לאחר שהן נטחנות ומוסיפים להן פירות או ירקות, הן נאפות (אמרנו לחם לא?) בחום נמוך ולזמן יחסית קצר. מיד לאחר מכן הלחם מוקפא וכך הוא נמכר, הכנת הלחם בבית אורכת פחות מ-5 דקות ולכן אפשר ליהנות מיתרונות ההנבטה בזמן קצר.

אודות מונבטים

"מונבטים" הינם לחמים המבוססים על חומרי גלם שאינם מכילים גלוטן בבסיסם, ללא מוצרים מן החי, ללא שמרים, ללא חומרים משמרים, ללא תוספת סוכר, ללא תוספת שמנים ושומנים, אורגניים למהדרין, כשרים למהדרין ואינם מהונדסים גנטית. חומרי הגלם: קינואה, כוסמת, עדש כתום, צהוב, ירוק, מש, דוחן וסלק.

איפה משיגים אותנו?

באפלקיציה ובאתר הבית שלנו
עם שליח עד אליכם.

ועל המדפים בחנויות:

רשת ניצת הדובדבן
רשת שופרסל במחלקות הגרין
רשת טבע קסטל
רשת אניס
מאיה בוטיק
שדה ירוק

ועוד מגוון חנויות טבע פרטיות
ברחבי הארץ